Odwiedź również naszą drugą stronę, jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata Apple.

Jak rozpoznać, czy AirPods Max są oryginalne?

Wstępna weryfikacja

UWAGA! Lepsze „podróbki” potrafią połączyć się bez
wspomnianego komunikatu.

Pudełko

Rozpocznij sprawdzanie od analizy opakowania. Elementy i naniesione oznaczenia na nie potrafią sporo powiedzieć o oryginalności. 

 • Zwróć szczególną uwagę na font (czcionkę).
 • Sprawdź, czy etykiety są naklejone równo i na jednakowej wysokości.
 • W oryginalnych słuchawkach zawsze występują dwie oddzielne etykiety, nie jedna cała.
 • Ważna jest również obecność odstępów między etykietami.

Folia

Jeśli są to „nowe, zafoliowane” AirPods Max zwróć uwagę na folię, a dokładniej na jej zgrzew. Apple dba o szczegóły, nawet najmniejsze takie jak sposób pakowania.

Oznaczenia

Zwróć znaczącą uwagę na oznaczenia na gąbkach, w środku słuchawek pod gąbkami i na Smart Case, a także na ich wygląd i czcionkę. Po tym najszybciej ocenisz oryginalność słuchawek.

 • Zwróć uwagę na wytłoczony napis „L” i „R” na gąbkach
 • Po zdjęciu gąbek sprawdź wewnątrz słuchawki wszystkie oznakowania i certyfikaty (CE, symbol przekreślonego kosza itd.)
 • W środku lewej i prawej słuchawki, na górnej ściance powinien znajdować się napis „Designed by Apple in California Assembled in China”. W niektórych egzemplarzach „China” może być zamienne z „Vietnam”,
  z racji tego, że słuchawki są produkowane w dwóch różnych fabrykach.
 • Na etui ładującym Smart Case powinien znajdować się ten sam napis.

Detale

Są pewne szczegóły, które odróżniają oryginalne słuchawki od tych podrobionych. Oto one:

 • Zwróć szczególną uwagę na diodę obok portu ładowania, a także mikrofon pod nim. W nieoryginalnych słuchawkach wycięcia na te elementy są dużo większe
 • Metalowa, srebrna obwódka wokół portu ładowania w nieoryginalnych słuchawkach jest zazwyczaj zbyt duża i zbyt gruba.
 • W środku lewej i prawej słuchawki między dziurkami, pod którymi znajduje się przetwornik jest więcej miejsca niż w nieoryginalnych słuchawkach (w oryginalnych są umieszczone dalej od siebie).
 • Pałąk słuchawek w oryginalnych parach jest sztywny, podczas gdy w niektórych nieoryginalnych jest bardzo giętki.
 • Zwróć również uwagę na śrubki w środku słuchawek pod gąbkami. W nieoryginalnych słuchawkach zwykle śrubki są zupełnie inne lub są gorszej jakości, czy innego koloru.

Numery seryjne

Parowanie

Nieoryginalne słuchawki zakupione jako zafoliowane w momencie próby parowania wyświetlą komunikat „Nie Twoje AirPods” podczas gdy oryginalne wyświetlają nazwę urządzenia i animację a następnie proces konfiguracji.

Numer modelu

Wersja systemu

Find My

Find My (c.d.)

Po sparowaniu słuchawek z telefonem przejdź do aplikacji Znajdź (ang. Find My). Jeśli na liście urządzeń nie widzisz zesparowanych słuchawek oznacza to, że mogą być one nieoryginalne.

Dźwięk

Tryb przestrzenny

Sprawdź, czy jest i czy działa funkcja Spatial Audio (tryb przestrzenny / Dolby Atmos). W nieoryginalnych słuchawkach brakuje tej funkcji lub nie działa ona poprawnie (lub wcale).

Aktywna redukcja szumu

Sprawdź, czy jest i czy działa ANC (aktywna redukcja szumu). Zwykle w podrobionych słuchawkach brakuje tej funkcji, lub działa ona nieefektywnie.

Waga

Scroll to Top