Odwiedź również naszą drugą stronę, jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata Apple.

Jak rozpoznać, czy AirPods Pro 1st Gen są oryginalne?

Wstępna weryfikacja

UWAGA! Lepsze „podróbki” potrafią połączyć się bez
wspomnianego komunikatu.

Pudełko

Rozpocznij sprawdzanie od analizy opakowania, etykiet oraz grafiki na nim. To potrafi sporo powiedzieć o oryginalności. 

 • Zdjęcie słuchawek powinno być wyraźne i ostre.
  W nieoryginalnych słuchawkach zwykle kolory grafiki są matowe, ciemne, wyblakłe. Widoczna jest oszczędność na druku. Ponadto grafika na pudełku powinna być „wypukła” i wyczuwalna pod palcem.
 • Zwróć szczególną uwagę na font (czcionkę).
 • W oryginalnych słuchawkach na spodniej części pudełka, gdzie znajduje się grafika etui ładującego wraz z słuchawkami lampka na etui powinna się świecić na zielono. W nieoryginalnych zwykle ta lampka nie świeci się, lub jest bardzo przytłumiona.
 • Sprawdź, czy etykiety są naklejone równo i na jednakowej wysokości.
 • W oryginalnych słuchawkach zawsze występują dwie oddzielne etykiety, nie jedna cała.
 • Ważna jest również obecność odstępów między etykietami.
 • Istnieją dwie wersje słuchawek AirPods Pro (1. generacji). Będą one różniły się napisem „Wireless Charging Case” lub „MagSafe Charging Case”.
 • Słuchawki są produkowane w różnych fabrykach i możesz spotkać się zarówno z napisem „Made in Vietnam”, jak i „Made in China”.
 • Data produkcji (np. 03/2020) na etykiecie zawsze będzie inna.

Folia

Jeśli są to „nowe, zafoliowane” AirPods Pro (1. generacji) zwróć uwagę na folię, a dokładniej na jej zgrzew. Apple dba o szczegóły, nawet najmniejsze takie jak sposób pakowania.

Oznaczenia

Zwróć znaczącą uwagę na oznaczenia na słuchawkach, etui ładującym oraz w jego wnętrzu oraz ich wygląd i czcionkę. Po tym najszybciej ocenisz oryginalność słuchawek.

Numery seryjne

Parowanie

Nieoryginalne słuchawki zakupione jako zafoliowane w momencie próby parowania wyświetlą komunikat „Nie Twoje AirPods” podczas gdy oryginalne wyświetlają nazwę urządzenia i animację a następnie proces konfiguracji.

Numer modelu

Wersja systemu

Numer seryjny słuchawki

Find My

Find My (c.d.)

Po sparowaniu słuchawek z telefonem przejdź do aplikacji Znajdź (ang. Find My). Jeśli na liście urządzeń nie widzisz zesparowanych słuchawek oznacza to, że mogą być one nieoryginalne.

Dźwięk

Tryb przestrzenny

Sprawdź, czy jest i czy działa funkcja Spatial Audio (tryb przestrzenny / Dolby Atmos). W nieoryginalnych słuchawkach brakuje tej funkcji lub nie działa ona poprawnie (lub wcale).

Aktywna redukcja szumu

Sprawdź, czy jest i czy działa ANC (aktywna redukcja szumu). Zwykle w podrobionych słuchawkach brakuje tej funkcji, lub działa ona nieefektywnie.

Waga

Test magnetyczny

Jeśli przyłożysz oryginalne słuchawki „głośniczkami” do siebie, odczujesz że magnes w nich odpycha je.
Nieoryginalne nie reagują na ten test.

Prześwietlenie

Jeśli przyświecisz latarką (np. z telefonu) w klapkę wewnątrz etui słuchawek, światło nie będzie przepuszczane przez całą powierzchnię i widoczne będą magnesy wewnątrz obudowy. W nieoryginalnych słuchawkach zwykle światło jest przepuszczane całkowicie, co powoduje, że klapka świeci całkowicie na czerwono.

Scroll to Top